Ako sa správne starať o pleť na cestách a tipy pre muzikantov a kamionistov

Cestovanie za poznávaním či dlhé dni za volantom? Áno, cestovanie je vzrušujúce dobrodružstvo plné nových miest, kultúr a zážitkov. Avšak, zmeny v prostredí, klimatické podmienky a stres môžu mať negatívny vplyv na našu pokožku a pleť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako môžeme udržať našu pleť krásnu a zdravú počas cestovania, pričom sa zameriame na výhody používania Dermalogica kozmetiky a dostupnosť tejto značky na webe kambria.sk.

Poznávanie typu pleti

Než sa rozhodnete, akú kozmetiku si zoberte na cesty, je dôležité poznať svoj typ pleti. Či máte suchú, mastnú, zmiešanú alebo citlivú pleť, Dermalogica ponúka riešenia pre každý typ. Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, je dôležité dodržiavať základné kroky starostlivosti o pleť. Čistenie, tonizovanie a hydratácia sú kľúčové. Dermalogica ponúka široký sortiment čistiacich, tonizujúcich a hydratačných produktov, ktoré môžete ľahko zahrnúť do vášho cestovného rituálu.

Cestovné balenie Dermalogica

Značka Dermalogica rozumie potrebám cestovateľov a preto ponúka cestovné balenia svojich najobľúbenejších produktov. Či už ide o obľúbený čistiaci gél alebo osviežujúci tonik, tieto malé balenia sú praktické a skvelé na cestovanie.

Ochrana pred slnečným žiarením a citlivá pleť

Nezabúdajte na ochranu pred slnečným žiarením, čo je nevyhnutné nielen na pláži, ale aj pri každom cestovateľskom dobrodružstve či počas šoférovania auta alebo nákladného auta. Ak máte citlivú pleť, tak niekoľko riešení má aj Dermalogica, ktoré sú šetrné a účinné. Produkty navrhnuté na zníženie podráždenia a posilnenie pleti vám umožnia cestovať bez obáv o svoju pleť.

Rituál zlepšujúci hydratáciu

Pri rôznych povolaniach ako kamionisti či muzikanti na cestách môže slovo rituál znieť až neuveriteľne. Cestovanie môže viesť k dehydratácii pokožky. Preto je dôležité mať pri sebe výrobky na zlepšenie hydratácie. Hydratačné masky, séra a krémy, ktoré poskytnú vašej pleti potrebnú vlhkosť nájdete aj v online obchode Salónu Kambria.

Tipy pre muzikantov a kamionistov

Muzikanti a kamionisti často čelia špecifickým výzvam, čo sa týka starostlivosti o pleť. Dlhé hodiny strávené na cestách a vystavenie sa rôznym poveternostným podmienkam môžu spôsobiť suchú a unavenú pleť. Preto je dôležité mať jednoduchý, no efektívny denný rituál starostlivosti.

Očista po dlhej ceste: Po dlhom dni v kabíne kamióna je nevyhnutné dôkladne vyčistiť pleť od nečistôt a prebytočného oleja. Dermalogica čistiaci gél alebo micelárna voda môžu byť ideálnym riešením.

Hydratácia na cestách: V suchom prostredí kabíny je hydratácia kľúčová. Určite je vhodné zvoliť ľahké hydratačné krémy, ktoré sa rýchlo vstrebávajú a poskytujú pleťi potrebnú vlhkosť.

Ochrana pred slnkom: Pre tých, ktorí trávia veľa času na ceste a hlavne za volantom, ochrana pred slnkom je nevyhnutná. Použitie opaľovacích krémov s vysokým SPF je určite vhodným riešením.

Credit: Image by aleksandarlittlewolf on Freepik