Waberers – nová CEO akvizícia

Určite ste sa popri riadení svojho vozidla stretli s kamiónom modrej farby a veľkým slniečkom na plachte. Áno, správne! Hovoríme, o európskom gigante v preprave tovaru Waberers. Od 1. Februára 2019 prevzal kanceláriu od Ferenca Lajkóa, nový CEO Robert Ziegler. Nový šéf maďarského dopravcu Robert Ziegler prišiel z firmy DHL, kde bol dlhoročným konzultantom a posledne dva roky bol výkonným riaditeľom pre Benelux a Veľkú Britániu.

Dôvodom príchodu Zieglera , podľa predsedu predstavenstva Gerarda van Kerstena je expanzia a vývoj spoločnosti. Ziegler je  veľmi skúsený a vysoko orientovaný odborník v zlepšovaní  prevádzkovej efektívnosti, transformácie a rastu podnikanie. S týmito zručnosťami a medzinárodnými skúsenosťami by mohol úspešne viesť ďalšiu vývojovú fázu spoločnosti.

Modré kamióny so slniečkom

Flotila spoločnosti Waberers pozostáva z vyše 4300 súprav s ťahačom, v priemere dva roky staré. Líder na maďarskom trhu a jeden z lídrov na európskom trhu v preprave tovaru nákladnými vozidlami ponúkajú komplexné logistické služby. Medzi hlavné aktivity patrí preprava tovaru na paletách, skladovanie či distribúcia chladeného tovaru.

Milióny kilometrov

V roku 2017 nákladné vozidla spoločnosti najazdili na Európskych cestách  485 miliónov kilometrov. Táto moderná flotila je vybavená motormi EURO 6, ktoré spĺňajú normy pre ochranu životného prostredia.

Nákladné vozidla značky DAF tvoria viac ako polovicu vozového parku. Vozidla označenia CF a XF sú medzi vodičmi obľúbené, hlavne pre ich priestrannú a pohodlnú kabínu a samozrejme rozsiahlu bezpečnostnú výbavu.

Obľúbenosť Waberers vodičov

Vzhľadom na veľké množstvo vozidiel Waberersu jazdiacich po Európskych cestách dochádza aj k nepríjemným situáciám ako napr. rumunský vodič, ktorého navigácia naviedla na ceste do Nemecka po poľnej ceste cez Krpáčovo.
V tejto „obľube“  modrých kamionóv, dokonca vznikajú aj rôzne vtipné videa a meme obrázky.

Zmeny

Čo myslíte, ako dopadne táto zmena vo vedení firmy? V dnešnej hustej konkurencií dopravných firiem, to je určite výzva. A možno sa zlepší aj kvalita vodičov v slniečkových kamiónoch.